1330-20-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN113L-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-20-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLU 50'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 7/0.0126" Blue 600V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.081" (2.06mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C