1330-20-1-0500-005-1-TS is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 6
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 1 000
Datasheet
20 AWG Hook-Up Wire 7/0.0126" Blue 600V 25.00' (7.62m)
1330-20-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN113L-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-20-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLU 25'
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.081" (2.06mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C