10368-30-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN382R-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-30-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 30AWG RED 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire 7/0.0039" Red 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.033" (0.84mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Alternate Color
HOOK-UP STRND 30AWG BLK 500'
In-Stock: 51
HOOK-UP STRND 30AWG WHITE
In-Stock: 2998
HOOK-UP STRND 30AWG YEL 500'
In-Stock: 19500
HOOK-UP STRND 30AWG BLU 500'
HOOK-UP STRND 30AWG BROWN
Alternate Length
HOOK-UP STRND 30AWG 300V RED 25'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 30AWG RED 100'
HOOK-UP STRND 30AWG RED FOOT
In-Stock: 495
HOOK-UP STRND 30AWG 300V RED 50'