SMR8621520
DigiKey Part Number
3667-SMR8621520-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMR8621520
Description
REVERSER MOTOR 3X5AC53/24-520V/C
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Reversing Relay 12 ~ 30VDC Supply 5A 24 ~ 520V Load
Category
Control / Drive Type
Reversing Relay
Manufacturer
Celduc Inc.
Number of Motors
1
Series
Voltage - Load
24 ~ 520V
Packaging
Box
Current - Output
5A
Part Status
Active
Wattage - Load
2200 W
Type
Module
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC