SMR8621520 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 3667-SMR8621520-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMR8621520 |
Description | REVERSER MOTOR 3X5AC53/24-520V/C |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Reversing Relay 12 ~ 30VDC Supply 5A 24 ~ 520V Load |
Datasheet | Datasheet |
Category | Control / Drive Type Reversing Relay |
Manufacturer Celduc Inc. | Number of Motors 1 |
Series | Voltage - Load 24 ~ 520V |
Packaging Box | Current - Output 5A |
Part Status Active | Wattage - Load 2200 W |
Type Module | Voltage - Supply 12 ~ 30VDC |