MH1608-221Y
DigiKey Part Number
MH1608-221YTR-ND - Tape & Reel (TR)
MH1608-221YCT-ND - Cut Tape (CT)
MH1608-221YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MH1608-221Y
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 4LN
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 2A 100mOhm
EDA/CAD Models
MH1608-221Y Models
Category
Current Rating (Max)
2A
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz