CAY17-331JALF
DigiKey Part Number
118-CAY17-331JALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CAY17-331JALFCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAY17-331JALF
Description
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 1206
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAY17-331JALF Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
1206
Resistance (Ohms)
330
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)