746X101331JP
DigiKey Part Number
60-746X101331JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-746X101331JPCT-ND - Cut Tape (CT)
60-746X101331JPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
746X101331JP
Description
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohm ±5% 63mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Category
Power Per Element
63mW
Manufacturer
CTS Resistor Products
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Bussed
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
330
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)