CAY10-330J4AS is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 9 498
Datasheet
33 Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
CAY10-330J4AS
DigiKey Part Number
CAY10-330J4ASTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAY10-330J4AS
Description
RES ARR 4 RES 33 OHM 0804
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CAY10-330J4AS Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
63mW
Series
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
33
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)