3306K-1-104
DigiKey Part Number
3306K-104-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3306K-1-104
Description
TRIMMER 100KOHM 0.2W PC PIN SIDE
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms 0.2W, 1/5W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
EDA/CAD Models
3306K-1-104 Models
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Size / Dimension
Rectangular - 0.268" x 0.319" Face (6.81mm x 8.10mm)
Tolerance
±25%