2300LL-102-V-RC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
1 mH Shielded Toroidal Inductor 3.5 A 137mOhm Max Radial, Vertical (Open)
2300LL-102-V-RC
DigiKey Part Number
2300LL-102-V-RC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2300LL-102-V-RC
Description
FIXED IND 1MH 3.5A 137 MOHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
2300LL-102-V-RC Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
137mOhm Max
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Toroidal
Mounting Type
Through Hole
Material - Core
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Inductance
Size / Dimension
1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm)
Tolerance
±15%