GPHC5.0-0.125-02-0816
DigiKey Part Number
BER374-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GPHC5.0-0.125-02-0816
Description
THERM PAD 406.4X203.2MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 406.40mm x 203.20mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.125" (3.18mm)
Manufacturer
Bergquist
Adhesive
Tacky - Both Sides
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Rectangular
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C)
Outline
406.40mm x 203.20mm