GPHC5.0-0.020-02-0816 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Laird Technologies - Thermal Materials
In Stock: 39
Datasheet
Thermal Pad Gray 406.40mm x 203.20mm Rectangular Tacky - Both Sides
GPHC5.0-0.020-02-0816
DigiKey Part Number
BER369-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GPHC5.0-0.020-02-0816
Description
THERM PAD 406.4X203.2MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0200" (0.508mm)
Manufacturer
Bergquist
Adhesive
Tacky - Both Sides
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Rectangular
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C)
Outline
406.40mm x 203.20mm