SMI24-24-N-P5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 202
In Stock: 136
In Stock: 693
Tri-Mag, LLC
In Stock: 199
Tri-Mag, LLC
In Stock: 871
In Stock: 381
Image for SMI24-24-N-P5 is not available
SMI24-24-N-P5
DigiKey Part Number
179-SMI24-24-N-P5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMI24-24-N-P5
Description
AC-DC, 24 VDC, 1 A, SW, MULTI-BL
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V 24 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Included) Input
Category
No Load Power Consumption
75mW
Manufacturer
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Multi-Blade (Included)
Input Connector
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.95" L x 1.41" W x 2.58" H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
CCC, CE, cULus, FCC, PSE, UKCA
Current - Output (Max)
1A
Standard Number
60950-1; 62368-1
Power (Watts)
24 W