303C-C3018-25-06
DigiKey Part Number
4827-303C-C3018-25-06TR-ND - Tape & Reel (TR)
4827-303C-C3018-25-06CT-ND - Cut Tape (CT)
4827-303C-C3018-25-06DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
303C-C3018-25-06
Description
MACHINE PIN WATERPROOF, IP67, 6
Detailed Description
6 Position Spring Compression Contact, Magnetic Connector Through Hole
EDA/CAD Models
303C-C3018-25-06 Models
Category
Pitch
0.098" (2.50mm)