303C-C3018-25-05
DigiKey Part Number
4827-303C-C3018-25-05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
303C-C3018-25-05
Description
POGO PIN WATER PROOF CONTACT TYP
Detailed Description
5 Position Spring Compression Contact, Magnetic Connector Through Hole
EDA/CAD Models
303C-C3018-25-05 Models
Category
Pitch
0.098" (2.50mm)