Q8P1CXXW24E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 21
Datasheet
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
LED Panel Indicator White Diffused 100° 24V 20mA Solder Lug
Q8P1CXXW24E
DigiKey Part Number
679-1539-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8P1CXXW24E
Description
LED PNL IND WHITE DIFF 5MM SLDR
Detailed Description
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating
1600mcd
Lamp Color
White
Lens Color
White
Termination Style
Solder Lug
Voltage
24V