BLP15H9S10GZ
DigiKey Part Number
1603-BLP15H9S10GZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-BLP15H9S10GZCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-BLP15H9S10GZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP15H9S10GZ
Description
RF MOSFET LDMOS 50V SOT1483-1
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 60 mA 1.4GHz 22dB 10W SOT1483-1
Category
Voltage - Test
50 V
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current Rating (Amps)
1.4µA
Series
Current - Test
60 mA
Power - Output
10W
Voltage - Rated
104 V
Surface Mount
Configuration
Dual, Common Source
Frequency
1.4GHz