BLP9LA25SGZ
DigiKey Part Number
1603-BLP9LA25SGZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-BLP9LA25SGZCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-BLP9LA25SGZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP9LA25SGZ
Description
RF MOSFET LDMOS SOT1483-1
Detailed Description
RF Mosfet 1MHz ~ 941MHz 18.4dB 25W SOT1483-1
Category
Gain
18.4dB
Power - Output
25W
Series
Voltage - Rated
13.6 V
Package / Case
SOT-1483-1
Supplier Device Package
SOT1483-1
Frequency
1MHz ~ 941MHz