095FJZFJZSG-012
DigiKey Part Number
115-095FJZFJZSG-012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095FJZFJZSG-012
Description
COAX CBL FAKRA TO FAKRA 12"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial Fakra to Fakra RG-58 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Amphenol RF
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-58
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
Fakra to Fakra
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra III (Gen 3.0) Jack
Frequency - Max
3 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Z Code
2nd Connector
Fakra III (Gen 3.0) Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C