095FPZFJZSGM500
DigiKey Part Number
115-095FPZFJZSGM500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095FPZFJZSGM500
Description
COAX CBL FAKRA TO FAKRA 16.4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial Fakra to Fakra RG-58 196.9" (5.0m) 16.4'
Length
196.9" (5.0m) 16.4'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-58
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
Fakra to Fakra
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra III (Gen 3.0) Jack
Frequency - Max
3 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Z Code
2nd Connector
Fakra II (Gen 2.0) Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C