SDD44M4R600D is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SDD44M4R600D is not available
SDD44M4R600D
DigiKey Part Number
4306-SDD44M4R600D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDD44M4R600D
Description
SDD44M4R600D
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C