DD44M4R600S-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44M4R600S-15 is not available
DD44M4R600S-15
DigiKey Part Number
4306-DD44M4R600S-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44M4R600S-15
Description
DD44M4R600S-15
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C