SDD15M4R800G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SDD15M4R800G is not available
SDD15M4R800G
DigiKey Part Number
4306-SDD15M4R800G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDD15M4R800G
Description
SDD15M4R800G
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C