DD15M4R800S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M4R800S is not available
DD15M4R800S
DigiKey Part Number
4306-DD15M4R800S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M4R800S
Description
DD15M4R800S
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C