SDD104M4R700G/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 41
Datasheet
Image for SDD104M4R700G/AA is not available
SDD104M4R700G/AA
DigiKey Part Number
4306-SDD104M4R700G/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDD104M4R700G/AA
Description
SDD104M4R700G/AA
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C