ODD104M5R7000 is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 41
Datasheet
Image for ODD104M5R7000 is not available
ODD104M5R7000
DigiKey Part Number
4306-ODD104M5R7000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD104M5R7000
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C