SD50F10GVLX/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD50F10GVLX/AA is not available
SD50F10GVLX/AA
DigiKey Part Number
4306-SD50F10GVLX/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD50F10GVLX/AA
Description
SD50F10GVLX/AA
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C