ORD50F10Z00/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ORD50F10Z00/AA is not available
ORD50F10Z00/AA
DigiKey Part Number
4306-ORD50F10Z00/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORD50F10Z00/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C