SD25F3S60T20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD25F3S60T20/AA is not available
SD25F3S60T20/AA
DigiKey Part Number
4306-SD25F3S60T20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD25F3S60T20/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C