MD25F3S60T2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD25F3S60T2S/AA is not available
MD25F3S60T2S/AA
DigiKey Part Number
4306-MD25F3S60T2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD25F3S60T2S/AA
Description
MD25F3S60T2S/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C