SAD50SEGM0G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SAD50SEGM0G is not available
SAD50SEGM0G
DigiKey Part Number
4306-SAD50SEGM0G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAD50SEGM0G
Description
SAD50SEGM0G
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adapter Connector D-Sub, 50 Pin Female To D-Sub, 50 Pin Male Free Hanging (In-Line)
Category
Shielding
Unshielded
Convert To (Adapter End)
D-Sub, 50 Pin Female
Voltage Rating
300 V
Convert From (Adapter End)
D-Sub, 50 Pin Male
Current Rating (Amps)
7.5 A
Number of Rows
3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C