SAD50S0GMEG is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SAD50S0GMEG is not available
SAD50S0GMEG
DigiKey Part Number
4306-SAD50S0GMEG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAD50S0GMEG
Description
SAD50S0GMEG
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adapter Connector D-Sub, 50 Pin Female To D-Sub, 50 Pin Male Free Hanging (In-Line)
Category
Shielding
Unshielded
Convert To (Adapter End)
D-Sub, 50 Pin Female
Voltage Rating
300 V
Convert From (Adapter End)
D-Sub, 50 Pin Male
Current Rating (Amps)
7.5 A
Number of Rows
3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C