RD37M10GV3X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD37M10GV3X is not available
RD37M10GV3X
DigiKey Part Number
4306-RD37M10GV3X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37M10GV3X
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C