RD37M10G0S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD37M10G0S is not available
RD37M10G0S
DigiKey Part Number
4306-RD37M10G0S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37M10G0S
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C