RD37M10ANT2C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD37M10ANT2C is not available
RD37M10ANT2C
DigiKey Part Number
4306-RD37M10ANT2C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37M10ANT2C
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C