RD37M100T0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD37M100T0 is not available
RD37M100T0
DigiKey Part Number
4306-RD37M100T0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37M100T0
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C