RD25S10ANEC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25S10ANEC is not available
RD25S10ANEC
DigiKey Part Number
4306-RD25S10ANEC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25S10ANEC
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C