RD25S10ANE0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25S10ANE0 is not available
RD25S10ANE0
DigiKey Part Number
4306-RD25S10ANE0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25S10ANE0
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C