RD15M100T2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 5
Image for RD15M100T2S/AA is not available
RD15M100T2S/AA
DigiKey Part Number
4306-RD15M100T2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15M100T2S/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C