RD15M100T2C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 5
Image for RD15M100T2C is not available
RD15M100T2C
DigiKey Part Number
4306-RD15M100T2C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15M100T2C
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C