RD15M100E2X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 21
Image for RD15M100E2X is not available
RD15M100E2X
DigiKey Part Number
4306-RD15M100E2X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15M100E2X
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C