RD15M100E2S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 21
Image for RD15M100E2S is not available
RD15M100E2S
DigiKey Part Number
4306-RD15M100E2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15M100E2S
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C