PCDD78S98S0T2C-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD78S98S0T2C-15 is not available
PCDD78S98S0T2C-15
DigiKey Part Number
4306-PCDD78S98S0T2C-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD78S98S0T2C-15
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C