PCDD78S98S0T20/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD78S98S0T20/AA-15 is not available
PCDD78S98S0T20/AA-15
DigiKey Part Number
4306-PCDD78S98S0T20/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD78S98S0T20/AA-15
Description
PCDD78S98S0T20/AA-15
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C