PCDD26S98S00S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD26S98S00S is not available
PCDD26S98S00S
DigiKey Part Number
4306-PCDD26S98S00S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD26S98S00S
Description
PCDD26S98S00S
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C