PCDD26F98S00X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD26F98S00X/AA is not available
PCDD26F98S00X/AA
DigiKey Part Number
4306-PCDD26F98S00X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD26F98S00X/AA
Description
PCDD26F98S00X/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C