PCD25S98S000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCD25S98S000/AA is not available
PCD25S98S000/AA
DigiKey Part Number
4306-PCD25S98S000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD25S98S000/AA
Description
PCD25S98S000/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C