PCD25F98S00X/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCD25F98S00X/AA-14 is not available
PCD25F98S00X/AA-14
DigiKey Part Number
4306-PCD25F98S00X/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD25F98S00X/AA-14
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C