PCD25M98S0T6S/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCD25M98S0T6S/AA-14 is not available
PCD25M98S0T6S/AA-14
DigiKey Part Number
4306-PCD25M98S0T6S/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD25M98S0T6S/AA-14
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C